Визначення чітких командних ролей має вирішальне значення для успішного управління будь-яким проектом. Це починається з розуміння сильних і слабких сторін кожного члена команди. Призначайте завдання, які відповідають їхнім навичкам та досвіду. Це гарантує, що кожен член команди зможе зробити ефективний внесок. Чіткий розподіл ролей також зменшує плутанину і дублювання, що призводить до підвищення продуктивності. Переконайтеся, що всі знають свої обов’язки та очікування від них.
Організація Роботи Команди: 5 Лайфхаків Для Проджект Менеджера
Збиратися всією командою достатньо раз на місяць або раз на три тижні. Припустимо, що Ви є керівником п’яти проєктних менеджерів, які ведуть окремі, не пов’язані між собою проєкти. Акцент слід робити на зустрічах 1-1, проте спільні зустрічі теж потрібні.
Організація Роботи Команди: 5 Лайфхаків Для Рма
Недарма однією з затребуваних навичок на керівних посадах є вміння вирішувати конфлікти під час роботи над проектом. Вони вносять негативні емоції в роботу команди, тим самим негативно впливаючи на роботу всієї групи. Тому завданням керівника є також розумне та об’єктивне вирішення конфліктів, яке не буде дискримінувати чи надавати перевагу комусь одному. Це складний процес, який вимагає від менеджерів багатьох компетенцій та навичок, які будуть випробовуватися щодня та за будь-якої нагоди. Цей етап є одним з найважливіших кроків в управлінні проектною командою.
Залишайте Запас У Бюджеті
Якщо ви бачите, що комунікація у вашій компанії не йде добре – спробуйте знайти причину. Пам’ятайте, що це процес, тому пройде деякий час, перш ніж зміни набудуть правильного напрямку. Успішний тімлід вміє приймати виклики, бачити можливості навіть у проблемах і вчитися на чужих помилках.
- План може виглядати як excel таблиця з вкладками, які заповнюються щокварталу або ж складатися з окремих документів.
- Навіть найдосвідченіші керівники IT-проектів припускаються помилок.
- Почніть зі збору інформації від усіх членів команди та зацікавлених сторін, щоб отримати різні точки зору на виконання проекту.
- Встановлення чітких цілей має важливе значення для того, щоб спрямувати вашу команду до успішного завершення проекту.
Окрім того, необхідно налагодити їх спільну роботу, щоб добитись повної синергії у творчих чи технічних процесах. І основне – команду слід формувати відразу, а не перекидати фахівців між проєктами. Крім того, керівник проекту повинен ретельно визначити обов’язки співробітника і поставити реалістичні цілі та вимоги. Кожен член команди повинен точно знати, за що він відповідає, що входить до кола його обов’язків, і за що він буде притягнутий до відповідальності та оцінений на основі цього. Не висувайте вимог, що перевищують компетенцію людини, або не вимагайте раптового підвищення рівня навичок, необхідних на даний момент. Робота в занадто великій групі може спричинити хаос або непорозуміння.
Запорукою успіху є своєчасне та ефективне виконання поставлених цілей і завдань. Йдеться не про те, щоб ставити галочки на завданнях, а про те, щоб створити згуртовану команду, яка майже ідеально співпрацює для досягнення поставлених цілей. Вміння спілкуватися з командою, слухати та чітко виражати свої ідеї — основа ефективної роботи.
Почніть з вибору платформи, яка відповідає конкретним потребам вашої команди, враховуючи такі фактори, як простота використання, можливості інтеграції та доступні функції. Переконайтеся, що всім членам команди комфортно користуватися платформою, забезпечивши їх необхідним навчанням та ресурсами. Встановіть чіткі комунікаційні протоколи, наприклад, вказівки щодо часу реагування та каналів для різних типів розмов. Використовуйте ці платформи для проведення віртуальних зустрічей, обміну файлами та інформування про розвиток проєкту. Заохочуйте відкриту та прозору комунікацію, щоб сприяти створенню атмосфери співпраці в команді.
Забезпечте навчання та ресурси для підтримки розвитку навичок та інновацій. Регулярно повідомляйте про успіхи та отримані уроки, щоб посилити цінність безперервного вдосконалення. Ефективне управління командою є наріжним каменем успішного виконання проекту. У сучасному швидкоплинному робочому середовищі здатність керувати та координувати команду для досягнення спільних цілей є більш важливою, ніж будь-коли. Це передбачає призначення правильних завдань правильним людям, сприяння співпраці в команді та забезпечення відповідності кожного цілям проекту.
Вважає, що одним з головних відмінностей досвідченого РМ від початківця — це вміння впливати на маржинальність проекту. Збирати фідбек зі стейкхолдерів може HR-департамент, проте я волію робити такі речі сам. Наприклад, за кавою чи просто зателефонувати, запитати як справи з таким-то РМ-ом. Моніторити взаємодію РМ-а з внутрішніми стейкхолдерами раджу не рідше одного разу на 6 місяців. Роботу менеджера програм ми не розглядатимемо — це окрема тема, якій присвячена ціла лекція на курсі Supreme PM.
Спочатку варто провести анкетування, а, за необхідності, організувати Skip-Level зустрічі. З клієнтів краще збирати фідбек не рідше одного разу на 2 місяці, самостійно, або разом із аккаунт-менеджером, якщо така роль присутня в компанії. На ролі Program та Portfolio менеджерів найчастіше переходять досвідчені проєктні менеджери з високою кваліфікацією із позиції Senior PM, які готові рости далі.
Звичайно, існують межі налагодження стосунків з колегами, які не варто переступати. Це стосується як керівника проекту, так і членів команди, але варто подбати про те, щоб у вас були найкращі стосунки з колегами. Опанування методологій, таких як Agile, Scrum і проджект менеджмент Kanban, стане важливою основою для розуміння процесів у сучасному управлінні проєктами. Багато компаній пропонують стажування в проєктному менеджменті або шукають волонтерів для невеликих внутрішніх проєктів. Ці можливості можна знайти на спеціалізованих сайтах для стажерів і волонтерів, а також через платформи професійних спільнот, такі як LinkedIn.